Загрузка...
Рус / Eng
СОЗДАЙТЕ СВОЙ ПРЕЗЕНТАЦИОННЫЙ ЛИСТ

"ЗОЛОТАЯ ФОРТУНА" БИЗНЕС БУК - ГПУ «Шебелинкагаздобыча»

Початкові запаси Шебелинського газоконденсатного родовища були настільки великі, що 1971р. тут видобули більше 30 млрд. кубометрів газу. Саме це родовище сприяло розбудові краю і великою мірою держави. Воно є блакитною перлиною України, флагманом газової промисловості і забезпечує третину загальнодержавного видобутку природного газу.

Разом із розбурюванням газоносних площ та введенням в експлуатацію нових свердловин зростали великі промислові об’єкти Харківщини – Зміївська ТЕЦ, «Хімпром», «Балцем», селище газовиків Червоний Донець. І водночас від Шебелинки, а це, як відомо, у Балаклійському районі Харківщини, прокладали потужні газопроводи до Харкова, Києва Дніпропетровська, Запоріжжя, Одеси, Кишинева, Кривого Рогу, Москви, багатьох сіл і містечок. Шебелинський газ сприяв зміцненню вітчизняної промисловості, приносив тепло до осель споживачів. Гріє він і зараз і ще довго-довго грітиме.

Поява на економічній карті України такого багатого родовища, названого «газовим Донбасом», докорінно вплинула на розвиток металургії, хімії, машинобудування, а також визначила темпи газифікації України, Росії, Молдови. Завдяки відкриттю Шебелинського родовища Україна стала однією з провідних газовидобувних держав Європи. Але цій події ще з тридцятих років передувало багато пошуків, досліджень, невтомної праці багатьох розвідників надр. Стрімкий темп розвитку Шебелинського родовища обумовлювався будівництвом і введенням в дію розгалуженої мережі газопроводів, яка мов би павутиння охоплювала всі регіони східної частини Європи.

Мабуть, Шебелинка народилася під щасливою зіркою, бо впродовж всього періоду свого існування, їй завжди таланило на людей, що тут працювали – робітників, інженерно-технічних працівників та керівників. Можливо, саме завдяки цьому процвітає і покращується цей маленький куточок України.

Директор ГПУ «Шебелинкагазвидобування» Юрій Фесенко нагороджений Срібним орденом «За патріотизм» та відзнакою «Трудова Слава». ГПУ відзначено Дипломом якості.

Адреса: вул. Жовтнева, 9, смт Червоний Донець, Балаклійський р-н, Харківська обл., 64250, Україна

Телефон: (05749) 2-00-21, 5-20-24, 5-43-04