Загрузка...
Рус / Eng
СОЗДАЙТЕ СВОЙ ПРЕЗЕНТАЦИОННЫЙ ЛИСТ

ФЕДОРОВИЧ ОЛЕГ АНТОНОВИЧ - ЗОЛОТАЯ ФОРТУНА БИЗНЕС БУК

ФЕДОРОВИЧ ОЛЕГ АНТОНОВИЧ

завідувач лабораторії плазмових технологій (ЛПТ) відділу фізики плазми Інституту ядерних досліджень НАН України,

кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник,

нагороджений медаллю «Трудова слава» Міжнародної Академії МАРТІС «Золота Фортуна»

Федорович Олег Антонович закінчив Камянець-Подільський державний педагогічний інститут, спеціальність фізика та електротехніка (з відзнакою) 1966-1971 рік; а також аспірантуру Інституту ядерних досліджень НАН України за спеціальністю фізика і хімія плазми, 1977-1981 (захист 1988 рік. спеціальність 01.04.08 Фізика і хімія плазми).

О.А. Федорович – український вчений у галузі фізики плазми та плазмових технологій. Науковий доробок О.А. Федоровича складають 195 наукових праць та винаходів. Ряд робіт надруковані у провідних міжнародних журналах. Розробки ЛПТ неодноразово представлялись на виставках в Ганновері (Німеччина), Міжнародних та Республіканських виставках в Україні. В 2006 р. ЛПТ була нагороджена Дипломом Президії НАНУ на виставці «Барвиста Україна».

Початком наукової діяльності О.А. Федоровича був цикл робіт по дослідженню речовин в екстремальних станах – неідеальної плазми високовольтних імпульсних розрядів у воді, які використовуються для розрядно-імпульсних технологій та важливі для використання неідеальної плазми (НП) в багатьох перспективних енергетичних розробках. Встановлено взаємозв'язок між основними параметрами плазми та оптичними і транспортними властивостями НП. Показано, що при збільшенні швидкості вводу енергії в канал імпульсних розрядів у воді втрати на оптичне випромінюванні можуть збільшуватись до 50 %. Знайдено спосіб керування вкладом енергії в канал та зменшення втрат на випромінювання. Розроблено нову методику оцінки концентрації електронів на поверхні НП до концентрацій 1022 смֿ3. Ці роботи продовжуються і тепер, зокрема проводяться дослідження взаємозв'язку коефіцієнтів розпаду густої плазми з її параметрами (концентрацією електронів (10 -1022 смֿ3), температурою (5000 - 50000 К), тиском (до 10000 атмосфер)).

Плазмохімічні реактори (ПХР), розроблені та виготовлені в ЛПТ ІЯД НАНУ впроваджені в Росії (Раменське, Московська обл.; Новгороді, НЗЛК - 2 ПХР; Мінському НДІ радіоматеріалів; дочірньому підприємстві фірми «Моtоrоlа», США -«Аналітик» в Києві). На ВАТ «Квазар» впроваджено 2 ПХР для створення ізоляції в фотоелектричних перетворювачах, які на час виготовлення в 2,4 рази перевершували кращий зарубіжний аналог по продуктивності і дозволяють обробляти пластини діаметром 125 і 150 мм. Всі сонячні елементи, які випускаються на ВАТ «Квазар» виготовляються з використанням ПХР, виготовлених в ІЯД НАНУ. Розроблено та виготовлено ряд датчиків іонізуючого випромінювання, які пропускають випромінювання і не мають аналогів у світі. Вони дозволяють вимірювати розподіл потоків іонізуючих випромінювань, фокусувати пучки і одержувати їх розподіл в реальному часі, одночасно вимірюючи дози випромінювання. Виготовлено 16, 32, 64, 126, 256 та 1024 мікростріпові детектори, а також детектори зі змінним кроком з шириною від 2 мкм до 300 мкм, які мають різне призначення і використовувались для вимірювань на ядерних установках МРIfК (Heidelberg), РЕТRА І НАSYLАВ (DЕSY, Hamburg), РSІ (Switzerland), Grenobl, Інституті прикладної фізики (м. Суми) для розробки нових типів мас-спектрометрів, на тандем – генераторі ЕГП-10 ІЯД НАНУ. В 2012 р. було розроблено технологію виготовлення детекторів зі змінним кроком, виготовлено згідно контракту 5 детекторів і відправлено в Великобританію (Даймонд) для досліджень і використання в радіотерапії.

Разом з НДІ «Оріон» розроблено швидкодіючий високовольтний карбідо-акремнієвий р-і-n діод для комутації НВЧ-сигналу потужністю 2 кВт.

О.А. Федорович нагороджений медаллю «В пам'ять 1500 - річчя Києва» (1982р.), нагрудним знаком «Винахідник СРСР» (1981р.).

У 2013 р. Федорович Олег Антонович отримав почесну нагороду Міжнародного Академічного Рейтингу «Золота Фортуна» – медаль «Трудова слава».