Загрузка...
Рус / Eng
СОЗДАЙТЕ СВОЙ ПРЕЗЕНТАЦИОННЫЙ ЛИСТ

ГОЛОВКО АНАТОЛИЙ НИКОЛАЕВИЧ - ЗОЛОТАЯ ФОРТУНА БИЗНЕС БУК

  Чепурні куп’янські села – зелений край Слобожанщини, де любив полювати звіра і рибалити великий український сміхолюб Остап Вишня. Згадки про ці благословенні місця знаходимо в його блискучих «Мисливських усмішках». Саме ця земля зростила і надихнула іншого видатного слобожанця, одного з кращих аграріїв області – Анатолія Миколайовича Головка.

  В молоді роки Анатолій Головко і не думав, що доведеться колись працювати на землі. Закінчив технікум, отримав фах енергетика. Але з часом                                 Анатолій Головко – директор СТОВ «Мрія»

пробудилися хліборобські гени, адже батько 44 роки пропрацював механізатором і завжди говорив : «Земля – це Божа дочечка. Хто працює на ній – милостиню ніколи не проситиме». Саме тоді, на початку перебудови, і вирішив Анатолій Миколайович стати фермером. Для початку взяв у оренду 6 гектарів землі та ставок. Цим заробив перші гроші, поступово почав набиратися сили. Але з технічною освітою освоювати тонкощі та секрети землеробської справи було складно. І тут лише батьківських генів та великого бажання працювати було замало, бо в сучасних умовах керівник сільгосппідприємства має бути водночас і організатором, і  економістом, і менеджером. Тому в зрілі роки знову почав «гризти» граніт науки – закінчив Луганський сільгоспінститут та Харківську зооветеринарну академію. Здобуті знання й відіграли ключову роль в подальших успіхах куп’янського фермера.

  Захоплений сільськогосподарським виробництвом, його особливостями, труднощами і можливостями, в 1993 році Анатолій Головко організовує фермерське господарство «Вікторія» в Луганській області, яке очолює і нині. А в 2000 році, маючи  вже неабиякий досвід і, головне, бажання бути корисним людям, організував  в Куп’янському районі на Харківщині СТОВ «Мрія», відгукнувшись на прохання земляків витягти з боргової ями занепале на той час господарство.

  Досвідчений фахівець, всебічна, багатогранна натура,– він систематично займається впровадженням нових досліджень науки і техніки у виробництво, має новаторський підхід у професійній діяльності, здатний генерувати обґрунтовані ідеї та пропозиції, самостійно вирішувати складні проблеми. Агрослужба «Мрії» велику увагу приділяє нарощуванню сили землі – запроваджуються новітні технології вирощування сільгоспкультур, вдосталь робиться підживлення грунту. Суттєво піднімати планку врожайності допомагає постійне сортооновлення. Дотримуються в господарстві й думки, що всі культури мають бути рентабельними. Велика увага приділяється оновленню машинно-тракторного парку. Останнім часом придбали чимало імпортної техніки: комбайни, трактори, обприскувачі, борони, що потрібні, безумовно, для того, аби повністю перейти на нові інтенсивні технології вирощування сільгоспкультур. В галузі тваринництва впроваджуються нові технології вирощування сільськогосподарських тварин, науковий підхід до збалансованого годування і оновлення поголів’я великої рогатої худоби і свиней.

  В усі часи були благородні та щедрі люди, які сприяли освіті та просвітництву народу, допомагали бібліотекам, культурним осередкам. Саме  такими людьми є і родина Головків. Це люди з відкритою душею, неспокійним характером, добрим серцем. Не зважаючи на їхню зайнятість, знаходять вони час, щоб поспілкуватися з читачами сільської бібліотеки, цікавляться справами цього закладу. Постійно виділяються кошти  на проведення ремонтних робіт і  оформлення передплати на періодичні видання. Надається повсякчасна допомога Глушківській, Піщанській, Кругляківській, Новоосинівській школам та  Курилівському ліцею.

  Головна риса Анатолія Миколайовича Головка і його родини – піклування про людину. Двері до його кабінету практично не зачиняються, образно кажучи, від першого променя сонця і до пізнього вечора. Звичайно, лише тоді, коли в робочих клопотах не виїздить із господарства. А йдуть до Анатолія Миколайовича не лише працівники сільгосппідприємства, а й ветерани та молодь. І нікому Анатолій Головко ще не відмовив. Велику увагу приділяє розвитку соціальної сфери на селі, постійно турбується про матеріальний стан своїх людей. Свідчення тому і висока зарплата, а харчування в полі тут взагалі називають санаторним: чотириразове з м’ясом, молоком, медом і свіжими овочами. Обід смачний, бо за всім цим стежить заступник директора Галина Степанівна Головко – дружина директора. До речі, закінчив навчання і став ще одним помічником і син директора. Колись би це назвали сімейністю, а сьогодні – родинна справа.

  У «Мрії» серйозно займаються підготовкою кадрів. Хто хоче здобути вищу освіту – будь ласка, хто приходить на виробництво – не лише платять солідну зарплату, а й створюють належні умови для праці. А у вільний час до всіх бажаючих – Будинок культури, спортивний комплекс та база відпочинку, що перебувають на утриманні  СТОВ «Мрія».

 За вагомі успіхи в розвитку аграрної галузі Анатолій Головко відзначений державною нагородою – медаллю «За працю та звитягу». Має Грамоти Харківської обласної державної адміністрації і обласної ради за досягнення високих показників в сільськогосподарському виробництві. Неодноразово визнавався «Харків’янином року» та «Людиною року» в галузі сільського господарства. За вагомі успіхи в сільгоспвиробництві, успішну роботу очолюваних підприємств та новаторський підхід в господарюванні нагороджений високими академічними відзнаками: Срібним орденом «За трудові досягнення» IV ступеня, Срібною медаллю «Честь. Слава. Труд.» IV ступеня»,  медалями «Трудова Слава», «Лідер національного агробізнесу», «Народна шана». За вагомий внесок в розбудову держави Анатолію Головку вручено  престижну ювілейну Срібну медаль «20 років Незалежності України». Отримав Анатолій Миколайович і благословення від першої особи Української Православної Церкви – Митрополита Київського і всієї України Блаженнійшого Володимира, який вручив Анатолію Головку «за старанні  труди на славу Святої Церкви» «Почесний Хрест УПЦ, медаль «Святий Микола Чудотворець», орден «Святий князь Володимир» IV ступеня та «Святий Дмитро Солунський» IV ступеня.