Загрузка...
Рус / Eng
СОЗДАЙТЕ СВОЙ ПРЕЗЕНТАЦИОННЫЙ ЛИСТ

НИМЧУК ВАСИЛИЙ ВАСИЛЬЕВИЧ - ЗОЛОТАЯ ФОРТУНА БИЗНЕС БУК

НІМЧУК ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ

завідувач відділу історії української мови Інституту української мови НАН України,

доктор філологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України,

нагороджений медаллю «Незалежність України» ІІІ ступеня Міжнародної Академії МАРТІС «Золота Фортуна»

Василь Васильович Німчук належить до знаних лінгвістів як в Україні, так і за її межами. Він активно працює в кількох галузях науки: історія давньо- і староцерковнослов’янської мови, історія української мови, українська діалектологія, ономастика та ін. Його праці характеризуються актуальністю, багатим фактичним матеріалом, глибиною дослідження, чіткістю теоретичних висновків та узагальнень. В.В. Німчук заснував науково-теоретичний журнал «Українська мова» і є головним його редактором. Він – голова Української ономастичної комісії. У серії «Пам’ятки української мови» він видав 6 книг; один із авторів ще 5-ти наукових праць. Загалом список праць, опублікованих В.В. Німчуком, налічує понад500 позицій. Серед них – 4 індивідуальні монографії, близько 10 – у співавторстві. Протягом 10 років був директором Інституту української мови НАН України.

Нагороджений Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України (20.11.2003 р.), ювілейною медаллю П.Й. Шафарика (вересень 1995 р., Словаччина), Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня (23.10.2008 р.).

У 2013 р. Василь Васильович Німчук отримав почесну нагороду Міжнародного Академічного Рейтингу «Золота Фортуна» – медаль «Незалежність України» ІІІ ступеня.