Загрузка...
Рус / Eng
СОЗДАЙТЕ СВОЙ ПРЕЗЕНТАЦИОННЫЙ ЛИСТ

СЕМЕНОВ ЮРИЙ АЛЕКСЕЕВИЧ - ЗОЛОТАЯ ФОРТУНА БИЗНЕС БУК

СЕМЕНОВ ЮРІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ

старший науковий співробітник, Національний науково-природничий музей НАН України,

кандидат біологічних наук,

нагороджений медаллю «Трудова слава» Міжнародної Академії МАРТІС «Золота Фортуна»

Основним напрямком наукових досліджень Ю. Семенова є вивчення систематики, таксономії та морфології хижих ссавців неогенового періоду, питань біостратиграфії неогену України та палеофауністики. В ході проведених досліджень Ю. Семеновим було ревізовано ряд груп хижих ссавців неогенового періоду. Встановлення систематичного складу хижаків неогенових теріофаун України, а також визначення геологічного і географічного поширення окремих їх видів, надали змогу використовувати цю групу ссавців для біостратиграфії неогену Європи та дозволили Ю. Семенову стати одним із авторів Біозональної теріологічної схеми пізнього міоцену – плейстоцену Північного Причорномор'я, яка суттєво перевершує існуючі російські та західноєвропейські аналоги.

Ю. Семенов є зоологом широкого профілю. Його ім'я, перш за все як спеціаліста в галузі систематики хижих ссавців, добре відоме далеко за межами Україні та країн СНД. їм описано нові для науки таксони різного

систематичного рівня, два нових види вимерлих тварин названі колегами на його честь. Він багато спілкується та плідна співпрацює із зарубіжними фахівцями, результатами чого є низка сумісних публікацій.

Крім виконання планової тематики, Ю. Семенов брав участь у роботах над проектами Державного фонду фундаментальних досліджень ДКНТ АН України 5/43-Біозона (1994р.) та 5/3.98-Біозона-2 (1995р.), над спільними проектами в рамках угоди про наукове співробітництво між Польською академією наук та Національною академією наук України (2010-2012рр, 2012-2014рр), а також за програмою Міністерства освіти і науки України "Збереження національного надбання".

Ю. Семенов неодноразово виїжджав у закордонні службові відрядження, де працював з колекційними матеріалами та вивчав типові зразки по хижих ссавцях. Ю. Семенов є визнаним фахівцем з проведення розкопок і неодноразово запрошувався для участі в міжнародних палеонтологічних експедиціях.

Окрім наукових досліджень, значну частку роботи Ю. Семенова складає музейна справа. Ним зроблено дуже вагомий особистий внесок у створення і поповнення фондових колекцій та експозиції Палеонтологічного музею ННПМ ПАН України. За майже 50 років роботи він власноручно зібрав та реставрував багато тисяч палеонтологічних об'єктів, відтворив і змонтував кілька кістяків вимерлих звірів, а також розробив експозиції ряду вітрин, сюжети двох діорам тощо.

Багато уваги Ю.О. Семенов приділяє природоохоронній діяльності співпрацюючи з Науковим центром заповідної справи при Державній службі заповідної справи України. В останні роки, як фахівець-зоолог, він брав участь у низці природоохоронних проектів цієї установи, інвентаризаціях об'єктів природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення, науковому обґрунтовуванні організації заповідних об'єктів, створенні Проекту організації території Державного природного заповідника "Єланецький степ", проекті Франкфуртського зоологічного товариства.

Семенов Юрій Олексійович нагороджений медаллю "В память 1500-летия Києва" (1982).

У 2013 р. Семенов Юрій Олексійович отримав почесну нагороду Міжнародного Академічного Рейтингу «Золота Фортуна» – медаль «Трудова слава».