Загрузка...
Рус / Eng
СОЗДАЙТЕ СВОЙ ПРЕЗЕНТАЦИОННЫЙ ЛИСТ

ШУЛЬЖЕНКО АЛЕКСАНДР АЛЕКСАНДРОВИЧ - ЗОЛОТАЯ ФОРТУНА БИЗНЕС БУК

ШУЛЬЖЕНКО ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ

головний науковий співробітник відділу синтезу та спікання надтвердих матеріалів при екстремальних р,Т-параметрах Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля Національної академії наук України,

доктор технічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії наук України,

нагороджений Георгіївською медаллю «Честь. Слава. Труд» IV ступеня Міжнародної Академії МАРТІС «Золота Фортуна»

Шульженко Олександр Олександрович закінчив Київський політехнічний інститут (1964 р., спеціальність «Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструмент»). Олександр Олександрович – талановитий вчений, винахідник, матеріалознавець, фахівець в області синтезу та спікання надтвердих матеріалів в умовах високих тисків та температур. Йому належать пріоритетні і визнані в науковій літературі теоретичні та експериментальні результати з установлення механізму утворення алмазів і використання в процесах синтезу нових нетрадиційних розчинників вуглецю. Його винаходи відносяться до отримання термостійких надпровідних, напівпровідник, з металевою провідністю, високоміцних та зносостійких надтвердих матеріалів різного призначення. Сучасною розробкою є новий алмазний гібридний композиційний матеріал «гібридайт» (свідоцтво для товарних знаків № 158183) з полікристалічною структурою, армованою полікристалічним СУР-алмазом.

Автор 470 наукових праць, в т.ч. 7 монографій, 279 авторських свідоцтв та патентів.

Шульженко О.О. нагороджений орденом «Знак пошани» (1963), медалями «За доблестный труд» (1970), «В пам'ять 1500-річчя Києва» (1982), він – заслужений винахідник України (1980), лауреат Державної премії УРСР в галузі науки і техніки (1981), лауреат державної  премії в галузі науки і техніки України (1996).

У 2013 р. за високі трудові досягнення Шульженко Олександр Олександрович отримав почесну нагороду Міжнародного Академічного Рейтингу «Золота Фортуна» – Георгіївську медаль «Честь. Слава. Труд».