Загрузка...
Рус / Eng
СОЗДАЙТЕ СВОЙ ПРЕЗЕНТАЦИОННЫЙ ЛИСТ

ВОЛОБУЕВ АЛЕКСАНДР ВАСИЛЬЕВИЧ - ЗОЛОТАЯ ФОРТУНА БИЗНЕС БУК

ВОЛОБУЄВ ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ

учений секретар Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут",

кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник,

нагороджений медаллю «Трудова слава» Міжнародної Академії МАРТІС «Золота Фортуна»

Після закінчення у лютому 1971 року Харківського Державного університету (спеціальність – фізика) Волобуєв Олександр Васильович працює в Харківському фізико-технічному інституті з квітня 1971 року на посадах стажиста-дослідника, інженера, молодшого наукового співробітника, наукового співробітника, старшого наукового співробітника. З 1972 по 1974 рік служив у збройних силах командиром огньового взводу в/ч 63741 в м. Кривий Ріг.

Як науковець він є визнаним фахівцем у галузі радіаційного матеріалознавства і комп’ютерного моделювання радіаційних процесів в металах, автором понад 40 статей у вітчизняних і закордонних журналах, лауреатом другої премії в галузі радіаційного пошкодження матеріалів Міністерства середнього машинобудування СРСР за 1982 рік.

З 1994 року О.В.Волобуєв – учений секретар ННЦ ХФТІ. Як керівник він веде велику науково-організаційну роботу і здійснює координацію наукової діяльності науково-дослідних інститутів ННЦ ХФТІ, взаємодіє з керівними органами, вітчизняними і закордонними установами і організаціями, засобами масової інформації. Він був членом Оргкомітетів і учасником більш ЗО Міжнародних наукових конференцій, неодноразово представляв науково-технічні досягнення і розробки в складі офіційних делегацій Міністерства освіти і науки України.. При його ключової участі в ННЦ ХФТІ створено наукова рада з захисту докторських дисертацій, докторантура і аспірантура, керівником якої він є. Він – головний відповідальний секретар наукового журналу "Питання атомної науки і техніки", який зараз є одним з провідних періодичних наукових видань України. Він також є ученим секретарем Науково-технічної ради ННЦ ХФТІ і членом Ради управління ННЦ ХФТІ. О.В.Волобуєв – один із ініціаторів підготовки і видання низки монографій про видатних українських учених, співробітників ХФТІ, і автор трьох з них. О.В.Волобуєв є одним з ідеологів створення і побудування комп'ютерної мережі ННЦ ХФТІ і підключення її до глобальної мережі Інтернет. Він – академік Академії наук прикладної радіоелектроніки Білорусі, Росії, України.

Безпосередньо при його участі було підготовлено декілька рішень Президента України та Уряду щодо діяльності ННЦ ХФТІ. Він є одним із розробників і членом координаційної Ради Державної програми фундаментальних і прикладних досліджень з проблем використання ядерних матеріалів та ядерних і радіаційних технологій у сфері розвитку галузей економіки, яка затверджена Кабінетом Міністрів України.

В цілому своєю багаторічною самовідданою працею О.В.Волобуєв зробив суттєвий внесок у зміцнення авторитету фізичної науки в суспільстві і підвищенню статусу Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут».

О.В.Волобуєв нагороджений премією Міністерства середнього машинобудування СРСР (1982 рік), Почесною грамотою Міннауки України (1998 рік), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2003 рік), Почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації (2007 рік), Почесною грамотою Президії і Центрального Комітету профспілки працівників НАН України (2007 рік).

У 2013 р. Волобуєв Олександр Васильович отримав почесну нагороду Міжнародного Академічного Рейтингу «Золота Фортуна» – медаль «Трудова слава».